Jessie J

Jessie J

Velká Británie 20.7.2018 / 21:30 - 22:45
Česká spořitelna stage

Jessie J nepatří k zasněným popovým andílkům: drápy dokáže vystrčit bleskurychle a tanečně cloumavými skladbami nadzdvihne během fantastických koncertních show i ty největší davy - třeba v Glastonbury. Svým fanouškům říká heartbeats a pokud jde o ženy, vždycky se jim snažila dodat sebedůvěry: “Nikdo mě ještě nikdy neslyšel zpívat: ´Zlomil mi srdce ´ nebo ´Už toho mám dost, vzdávám se´. Nejsem taková a nikdy jsem nebyla a nebudu. Vždycky se to snažím obrátit: ´OK. Jestli mě chceš podvádět, uvidíme se později.´”

S impozantním hlasem si při skládání hraje se žánry, jak se jí zachce: je doma v popu, soulu, R&B, eletropopu a hip hopu a při závěrečném olympijském ceremoniálu si v Londýně s Queen po rockersku klidně střihla We Will Rock You. Jak nejlépe na to, radila dvakrát v roli porotkyně v britské pěvecké soutěži The Voice UK. Pomáhala psát i skladby pro Alicia Keys, Miley Cyrus nebo Chrise Browna. A když do skladby Bang Bang přizvala Arianu Grande s Nicki Minaj, stal se z ní celoplanetární hit.

Během své kariéry od chvíle, co zvítězila v BBC Sound Of 2011, prodala miliony alb a první místa hitparád si málem pronajala jako loži v divadle, vždyť žádné britské zpěvačce před ní se nepodařilo dostat šest skladeb z alba do první desítky. Zpívala pro královnou, získala Brit Awards, pětkrát cenu MOBO, nominaci na Grammy a proměnila se v popovou ikonu ráže Lady Gaga, Adele nebo Rihanny. Ambice nikdy neskrývala a nepotrpí si ani na falešnou skromnost: “Hodně se snažím, protože doufám a modlím se, že jednoho dne se lidé podívají zpět a řeknou - ona fakt uměla zpívat. A to je to, co mě pohání dále.

K rodilé Londýňance Jessice Ellen Cornish patří i výrazná podpora nejrůznějších charit a pro akci organizace Comic Relief se dokonce nechala ostříhat dohola. Ona, milovnice roztodivných účesů a paruk. 

Na Colours přiváží Jessie J nové,dlouho očekávané čtvrté album R.O.S.E. “Je to pro mě velký čas. Vše, co se stalo během těch tří let, se dá schovat do čtyř slov v rámci akronymu R.O.S.E. -  Realizations, Obsessions, Sex and Empowerment. Zamýšlela jsem se nad svým životem - láska, žal, obchodní rozhodnutí, dosáhla jsem něčeho, jsem šťastná tam, kam jsem se dostala. Nejtěžší na tom, když jste umělec, je to, že si musíte otevřít své rány, abyste zahojili ty, které mají další lidé. A často se nedostává času na to, abyste se uzdravila sama. Potřebovala jsem být s vlastními skutečnými pocity. Hudba, kterou jsem dělala, mě nebavila tak, jak by měla. Neskládala jsem, protože jsem nechtěla dělat hudbu, která by mi nabídla únik. Chtěla jsem dělat hudbu, která by mě přenesla do mých pocitů. Ale pro to musím být skutečně silná.

Koncert bude tlumočen do znakového jazyka