Účinkující

Garden City Movement

Izrael

Elektropopové trio se směsí experimentálního house, art-popu, tanečního funky a soulu

Středa 19. 7.21:15-22:15

Liberty stage

Elektropopové trio z Tel Avivu není žádný jednorožec na kolečkách, z davu přesto vyčnívá ambiciózní a těžko zařaditelnou směsí experimentálního house, art-popu, tanečního funky, soulu a písniček odzpívaných Roi Avitalem tak, že jejich příběhy se proměňují v něco náležitě důležitého.

Nemyslím si, že bychom mohli nějak přesně definovat naši hudbu. Je postavena z mnoha vrstev. Když posloucháte naše skladby, všimnete si, že i když mají podobnou atmosférickou linku, liší se od sebe. Pro nás jsou důležité hudební textury než se zařadit do nějakého přesného žánru,“ tvrdí zbývající dva hudebníci a producenti Johnny Sharoni a Joe Saar. 

Všichni víme, že izraelské kapely si nás obvykle stáhnou na svou stranu. A jak všichni stejně dobře víme – nebo alespoň ti, kdo izraelskou hudbu sledují – existují pro to důvody. Izraelci mají totiž dar omámit svůdnými blízkovýchodními melodiemi a rytmy, kterým se nedá klást odpor. U Garden City Movement stačí začít skladbami She's So Untouchable a Move On a mají vás v hrsti. Tím spíš, že obě do světa vypustili s podmanivými a cenami ověnčenými videoklipy točící se okolo teenagerské sexuality a lásky. Zatímco s posledním hitovým zásekem - Summer Night natočeným se slavnou izraelskou kapelou Lola Marsh – si splnili dětský sen hráčů videoher: skladba byla zařazena na soundtrack FIFA 22. 

Garden City Movement předskakovali Bonobo, Caribou, Alt-J, vystupovali po celém světě a rádi vzpomínají, jak to rozjeli na Glastonbury. 

Za podpory:

NenechTE si ujít
Garden City Movement na Colours

Koupit vstupenku