Obdivovaná aktérka bombastického poprocku s doslova nadpřirozeným hlasem, měnící se ve finále z hněvivého výkřiku ve vítěznou fanfáru. Dokonce existuje domněnka, že chtít, dokázala by s ním ve Hře o trůny nadobro vyřešit problémy s White Walkers.
Čtyři alba Florence Welchové z jižního Londýna jsou druhem grandiózního hudebního prohlášení: „Chci, aby moje hudba zněla, jako když se vrhnete ze stromu nebo z vysoké budovy. Nebo jako když vás vtáhne pod hladinu oceán a vy nemůžete dýchat. Je to něco, co vás obklopí, pohltí a zcela naplní. A vy buď vybuchnete nebo zmizíte.” Vizuálně dotaženého outfity, za které se stala miláčkem módních návrhářů. Kompletní umělecký obraz Florence doplňují nevšední videoklipy a sebezpytné texty: střet každodenních pochybností, intimity, milostné chandry a pocitu, že štěstí je extrémně složité téma. „Ráda vkládám do svých písní skutečně velké, nezodpověditelné duchovní otázky. V těchto chvílích můžeme být spolu, oslavovat to, že neznáme odpovědi, a možná se tak cítit blíže jeden k druhému. Můžeme skákat nahoru a dolů. Když to vytancujete, cítíte se mnohem lépe.”
Číst víceVyloženě s kůží na trh šla Florence s knihou Useless Magic: skicářem textů, poezie a osobních vzpomínek na mládí. Ostatně o tom je i poslední album High as Hope: důvěra vložená do fanoušků, kdy ji samotnou nenapadlo, že by s nimi někdy sdílela svá nejintimnější tajemství, natož aby o nich veřejně zpívala. “Myslím si, že jsem používala metaforu ve svých dřívějších textech proto, abych skryla, co jsem chtěla vyjádřit. Abych zakryla bolest, vinu nebo stud. Ale když se v čase vzdálíte od věcí, za které se stydíte, a když se s nimi více smíříte, je to mnohem snazší být v hudbě pravdivá. Protože nic neskrýváte.”
Skladby na škále od rockové divočiny po lyrické klavírní balady nesou její autorskou pečeť, od roku 2007, kdy vznikla skupina s názvem Florence + The Machine, jí však stojí po boku spoluautorka většiny hitů, hudebnice a producentka Isabella Summers. I za ní Florence dvakrát přejímala Brit Awards a byla v očekávání, jak dopadnou opakující se nominace na Mercury Prize nebo Grammy. Získala také NME Awards nebo MTV Video Music Awards. Její hudba dokonale zapadla do úspěšných televizních seriálů a Tim Burton použil skladbu Wish You Were Here do filmu Miss Peregrine’s Home for Peculiar Children.
Koncerty, nejtěsnější kontakt se svými fanoušky, si Florence, jedna z mála ženských headlinerů Glastonbury, vždycky dokázala užít: dodnes se třeba vzpomíná, jak na festivalu SXSW v americkém Austinu skočila během zpěvu rozparáděná do fontány nebo v Readingu lezla po pódiové konstrukci. Pro upřímnost také nechodila daleko: ještě když pila, s čímž už prý sekla, vyprávěla, jak se jednou ráno probudila na střeše hospody v kostýmu Kapitána Ameriky. Což se nikdy nevylučovalo s jejím vystoupením na předávání Nobelovy ceny míru nebo Oscarů.