Estas Tonne

Estas Tonne

20.7.2023 / 14:30 - 16:30
glo™ stage

Kytarista, jehož skutečná identita se prý nevztahuje k národnosti. Během života žil v mnoha zemích a desítky jich navštívil. Svou hudbu podle svých slov neskládá, ale žije. Evokuje zvukový proud kladoucí důraz spíš na meditativní atmosféru než na formu. Estasovy instrumentální skladby, u kterých není nutné cokoliv vyjadřovat slovy, protože v ní každý slyší, co cítí a potřebuje, trvají bez přestávky klidně i několik hodin.

Jeho kytarová hra založená na fingerpickingu harmonicky vstřebala klasiku, flamenco, latinu, romské styly nebo prvky decentní elektroniky. Svou hudbu improvizovaně podřizuje místu, kde hraje, a zdrojem kreativního přemýšlení se pro něho stávají nálady a reakce publika. Je přitom jedno, jestli vystupuje na koncertech, festivalech, konferencích, na ulici nebo cvičení jógy. 

Vydal mnoho studiových a živě natočených alb. V roce 2015, po setkání s Olgou a Andrejem Andrejevovými ze studia Paganel, společně natočili meditativní film Internal Flight, zahrnující záběry z mnoha koutů planety. 

Hudba pro mě není kariéra, je to život. Když jsem začal hrát na ulicích, prostě jsem žil svůj život a to dělám až dodnes. Život obsahuje vše: bolest i hojení, smutek i radost. Mezi těmito póly je skvělý průvodce, který vše drží pohromadě a je v každém z nás; prostě to ciťte,” popsal svůj hudební záměr Estas Tonne. 

Kapela: Conrado Molina (perkuse), Bernd Bechtloff (bubny & perkuse), Tatjana Branoff (zpěv).