Účinkující

Ellie Goulding

Velká Británie

Globální hvězda elektro-popu s talentem pro rádiové velehity

Jedna z nejúspěšnějších britských hudebnic posledního desetiletí. Jejím fanouškům se dostane vždy toho, co se očekává od popové zpěvačky s dechberoucím hlasem propadlé chytlavým melodiím, které jen tak z hlavy nedostanete. S hity jako Burn, Holding on for Life, Figure 8, Starry Eyed, Lights nebo Power trhala Ellie hitparády po celém světě. A když do filmu Padesát odstínů šedi nazpívala ústřední skladbu Love Me Like You Do, roztrhla je úplně. Na jejích skladbách spolupracovali Juice Wrld, Edgelord, Diplo, Swae Lee, Kygo nebo Lauv. A hitem soundtracku Bridget Jones's Baby se stal song Still Falling For You napsaný spolu s Tove Lo.

Získala dvě ceny Brit Awards, BMI London Awards, nominace na Grammy a na Zlatý glóbus. Prodala osmnáct miliónů alb a čísla jejích streamů jdou do deseti miliard. Zpívala v Bílém domě i na svatbě prince Williama a Kate. 

Patří mezi výrazné environmentální aktivistky a filantropky využívající hvězdnou kariéru k pomoci jiným. V roce 2017 byla oceněna cenou OSN New Voices Award a jmenována velvyslankyní dobré vůle OSN pro životní prostředí. Zastupuje také organizaci World Wide Fund For Nature. 

Ukázalo to lidem z hudebního průmyslu, že máme moc a zdroje. Nyní se musí zapojit více lidí,“ uvedla zpěvačka myslící rovněž na zdraví a péči o tělo. K fitness a wellness přistupuje z perspektivy udržitelnosti, která v lidech prý nezanechává pocit, že selhali, ale hlavně jim vedle sebevědomí otevírá prostor pro zábavu a kreativitu. 

Mám ráda myšlenku, že někdo může naslouchat mým písním a cítí, že dostávají jakousi radu nebo pomoc. Ráda lidem pomáhám,“ napsala Ellie po vydání své knihy Fitter. Calmer. Stronger. 

Na jaře vychází popové hvězdě nové album Higher Than Heaven, které popsala slovy: „Je o vášni v lásce. Je to ale hyper forma láska, téměř jako pocit z drog. Je to téměř umělý pocit, který má potenciál velkého nárazu.

NenechTE si ujít
Ellie Goulding na Colours

Koupit vstupenku