Divadlo Husa na provázku: Lásky jedné plavovlásky - Plavovlásky jedné lásky

Divadlo Husa na provázku: Lásky jedné plavovlásky - Plavovlásky jedné lásky

Česká republika 20.7.2017 / 12:00 - 14:45
Vítkovice Gong stage

Příběh Lásek jedné plavovlásky není jen anekdotou o dívce, která víc věřila, než myslela, anýbrž hlavně a především podobenstvím, geniální metaforou o třeštivém a třpytivém a legračním fenoménu šedesátých let. Diváci se stávají přímými aktéry děje, účastníky plesu, na který se všichni tak těšili - a pak litovali, že tam lezli. Zalykají se smíchem, připíjejí zvětralým pivem - a pak - úplně nakonec - koušou se do rtů trapností ...

Inscenace je věnována panu Miloši Formanovi, který - když ji viděl (popravdě - dorazil tenkrát s dvacetiminutovým zpožděním, u Třebíče byla zácpa) řekl jen – Jsem fascinovaný! Vůbec se to nepodobá tomu mému filmu a přece je to on... jak se prosím jmenuje ta dívka, co hrála Andulu?!

A protože Provázek v příští a přespříští sezóně slaví své padesátiny- přičemž my jsme se rozhodli oslavit je sérii padesáti bezprecedentních událostí - učinili jsme toto hostování jedním z bodů oslav a objednali kvůli tomu náklaďák a pohyb jevištních vozů, že se z toho Martin Ondrúš na chvíli orosil. Třetím ze čtyř prologů festivalu, že by se to s dovolením stalo - toto naše pobývání v Ostravě -  Miloši Formanovi a šedesátým letům a Provázku na počest.

Úprava textu a režie: Vladimír Morávek
Dramaturgie: Barbara Gregorová
Hudba: Martin Štědroň
Scéna: Martin Ondrúš
Kostýmy: Eva Morávková
Pohybová spolupráce: Kateřina Hanzlíková

Hrají: Tereza Marečková,, Robert Mikluš, Ondřej Kokorský, Jan Kolařík, Tomáš Milostný, Milan Holenda, Vladimír Hauser, Martin Donutil, Slávek Bílský, David Janík, Pavel Zatloukal, Ivana Hloužková, Nicole Maláčová, Eva Vrbková, Simona Zmrzlá, Růžena Dvořáková, Nika Brettschneiderová, Andrea Horská, Naďa Kovářová, Pavlína Vaňková, Kateřina Jebavá, Eliška Fuksová, Monika Matoušková.

Do toho ještě vystoupí Kapela DiaBeatles: David Janík, Milan Holenda, Vít Kraváček, Jakub Vašica