Účinkující 2022

Dardelica

Velká Británie

Multimediální elektronická podívaná

Johny Dar & Dan Vinci. Dvojitý zásah, akční duo, které tvoří mýtus jménem Dardelica. Taneční elektroniku prokládají specifickým hlasovým projevem, formují si vlastní jazyk, který obvykle překračuje staré známé hranice audiovize. Jejich multimediální live shows často obsahují VJ sety, vpády založené na 3D kreacích z Darovy vlastní produkce. Tandem sám sebe pojímá jako novodobou renesanci v epicentru současného mainstreamu zábavního průmyslu. Něco jako výbuch nové kreativity uprostřed nudné šedé zóny.  

"Pokud chcete vidět architekturu jako zmraženou hudbu, móda tak může být hudba ohebná, nebo přímo body music," zamýšlí se dvačtyřicetiletý Dar, výtvarník a producent a původně vystudovaný fashion designer, který do světa módy naplno expandoval na konci rozjívených 90s. Pozornost si tehdy získal svými avantagardními kolekcemi, v nichž tělo a oděv často splývají v jeden tvar a kde výtvarné pojetí celku přesahuje tradiční módní zvyklosti a trendy.       

Celkovou dardelicovskou renesanci doplňuje osobnost DJ Dan Vinciho. Umění a móda mu cizí nejsou, jeho rolí je ovšem cizelovat beaty z pozice ostříleného producenta tanečních soundtracků z Jižního Londýna. Jeho portfolio vypadá jako supermarket hudebních žánrů a subkultur, od valícího se Hip Hopu přes Reaggae až po Dub nebo Rock. Na seznamu jmen spolupracovníků jsou jména jako Snoop Dogg, Big Narstie, Example, Skream nebo Jessie Ware.

NenechTE si ujít
Dardelica na Colours

Koupit vstupenku