Účinkující 2020

C.C. White

Spojené státy

Queen Soul Kirtan

Americká zpěvačka, která si získala velké uznání za zpěv indických kirtanů, měla k duchovní hudbě odmalička velmi blízko. S matkou a sestrami zpívala v kostelech gospel a než propadla duchovní hudbě, obdivovala jižanské blues.

Její druh kirtanu je docela ojedinělý, protože se do své hudby nezdráhá zařadit také jazz, soul, reggae, latinu a se silným hlasem a charisma to dokáže pořádně rozjet, vůbec si s C.C. White nepřipadáte jako na koncertu duchovní hudby.  

Inspiruje mě hloubka a krása lidského srdce. Potkala jsem úžasné osobnosti. Inspirují mě hudba a zázraky. Působí ruku v ruce. Mojí největší inspirací je je naděje, a cesta, která se jmenuje Život. V každý moment, každou sekundu, mám schopnost objevit něco nového, nějakou výzvu, něco krásného v sobě a druhých. To mi dovoluje to sdílet a předávat dále. Je to o cestě, které se vydáváte, o dobru a zlu. Znovuobnovuje mi to duši, je to cenné, je to požehnání. Jsem za to tak vděčná,” odpověděla C.C.White na otázku, co ji při zpěvu nejvíc inspiruje. 

Kirtan je jednoduchý a silný způsob meditace za pomoci zpěvu duchovních manter ve stylu volání a odpovědi doprovázený radostnou hudbou. Účinek kirtanu se rozvíjí postupně a vrcholí ve chvíli, kdy se zpěvák, kapela a publikum ocitnou na společné vlně energetické vlně a splynou s melodiemi a rytmy. Protože kirtan má kořeny v Indii, mnoho písní se zpívá v sanskrtu, ale pravidlem to není. Stejně tak ne vždy je kirtan spojen s náboženskou zkušeností a zklidnit mysl dokáže každému, kdo má zájem o společný zpěv, kdy se nikdo nestará o to, jestli umíte zpívat nebo ne. 

NenechTE si ujít
C.C. White na Colours

2390 Kč do 9000 ks
2690 Kč do 9000 ks
2990 Kč do 9000 ks
Čtyřdenní vyprodané  
Koupit vstupenku