PENGSHUi

PENGSHUi

Wielka Brytania 14.7.2022 / 16:30 - 17:30
Drive stage

This isn't a joke. It’s fucking heavy, fucking fun, and definitely not like anything else you ever heard. MC Illaman, baskytarista Fatty a bubeník Pravvy Prav za sebou mají kariéru spojenou s Foreign Beggars, Submotion Orchestra nebo Gentleman’s Dub Club a s ničím se nemažou. Hudebně ani názorově. „To není vtip,“ tvrdí a utéct z jejich nátlakového koncertu není známkou slabosti, nýbrž logickým zhodnocením situace: lepší hlava pohromadě než rozstřelená na kusy.

Jsou těmi, kdo mají duši podomácku složené a nahrané hudby a touhu vše převrátit naruby. Líbí se jim v tempu 140 bpm a řvát, co si myslí o dnešních špatných vibracích, fanaticích a populistických lhářích. A všem vzkazují: „Buďte kdykoliv a kdekoliv sami sebou. Jestliže chcete experimentovat, zkoušet nové věci, udělejte to. Není v životě nic horšího než litovat nebo si přát, že jste měl udělat něco jiného než ve skutečnosti. Není prostor ztrácet čas a není čas na blbosti. Chceme pouze hovořit napřímo a upřímně. Nebuďte blbci, buďte dobří lidé, nestojí to nic.

Strhujícími koncerty a několika skladbami o sobě PENGSHUi dali vědět hodně nekompromisně a už si jich všimli také Prodigy, kteří triu nabídli k remixu skladbu Light Up The Sky.