První znovu potvrzená jména na 2021

Oznámení nových účinkujících 19.05.2020

Máme velkou radost, že můžeme potvrdit první jména z letošního programu také na rok 2021! Martin Garrix, Tones and I, Wardruna, Dubioza Kolektiv, Fatoumata Diawara, Bakermat, Ivan & The Parazol a Marina Satti & Fonés. A další budou brzy následovat!

Martin Garrix (Holandsko)

Superhrdina taneční scény. Jeden z nejlepších současných DJs a producentů elektronické hudby. Přesto, že se prakticky ze dne na den stal věčnou DJskou jedničkou (DJ Mag mu v prestižním žebříčku Top 100 DJs udělil první místo už třikrát po sobě), osobně to nikdy nezabalil ani na vteřinu. Dál se rozvíjel, studoval hudební produkci na specializované akademii a především nikdy nezapomněl na to, odkud pochází, na své pravé kořeny.

Fatoumata Diawara (Mali)

Malijská zpěvačka a kytaristka, která posouvá hranice africké hudby. Za výbušnou afropopovou desku Fenfo získala nonimaci na Grammy a propracovala se na pozici jedné z nejvlivnějších západoafrických ženských mluvčích. Hrála ve filmech oceněných Césary a nominovaných na Oscary, natáčela s Robertem Fonsecou, Herbie Hancockem, Matthieuem Chedidem, elektronickým duem Disclosure, Tonym Allenem a přidala se k Africa Expressu Damona Albarna. 

Bakermat (Holandsko)

Zvukoplavec z Amsterdamu, za doprovodu živého saxofonisty. Jmenuje se Lodewijk Fluttert, ale všichni ho znáte pod pseudonymem Bakermat. Osmadvacetiletý DJ, který svůj rodný Amsterdam proměnil v kolébku dance music. Přesvědčivou silou hudebního víru vtahuje a míchá nejrůznější žánry a vlivy, ať už je to klasika, deep house, jazz nebo funk a blues.

Dubioza Kolektiv (Bosna a Hercegovina)

Balkánský mestic s anarchistickou strategií: jeden svět, jeden boj a koncert musí bolet. Drtivým mixem hip hopu, trip hopu, reggae, skáčka, hardcore a bosenských balad vás sedmička sarajevských muzikantů a raperů totiž zatluče do prkna jako hřebík.

Wardruna (Norsko)

Vikingský hudební rituál o tajemství života. Hudební projekt skladatele, zpěváka a muzikanta Einara Selvika aka Kvitrafna, čerpající z vášně pro severskou mytologii a spiritualismus, inspirovaný pohanskou runovou abecedou futhark ukrývající moudrost severských národů. 

Tones and I (Austrálie)

Elektro popová hitmakerka z pláže Byron Bay. Před přílivovou vlnou masivního úspěchu skladeb Dance Monkey a Johnny Run Away se nedalo skoro utéct a jediný, kdo se tomu obřímu humbuku dodnes zdráhá uvěřit, je autorka a zpěvačka skladeb Toni Watson, která si říká Tones and I – bývalá buskerka svého času přespávající v dodávce. 

Ivan & The Parazol (Maďarsko)

Postraumatický rock ‘n roll. Všechno, co byste chtěli slyšet z rockových 70. let, jenom trochu víc zabalené do psychedelie, glam rocku a chytlavých melodií ve stylu: poctivý rock tu s námi bude pořád, ať si o tom myslí kdo chce, co chce. 

Marina Satti & Fonés (Řecko/Súdán)

Zpěvačka, herečka, tanečnice a posel naděje, na kterého Řecko čekalo. S hudebníky a polyfonní ženskou vokální skupinou Fones zve charismatická Marina Satti na tanečně strhující show, prezentující sebevědomý společenský postoj usazený do energické směsi řeckých, arabských a balkánských tradičních vlivů zapletených s popem, reggae, elektronikou a hip hopem.