Otázky a odpovědi k přesunu na rok 2022

Organizační 31.03.2021

Máme pro vás přehledně základní otázky a odpovědi k přesunu 19. ročníku Colours of Ostrava na rok 2022.

Pokud na nás máte i jiné otázky než níže uvedené, ptejte se ve čtvrtek 1. dubna v 17 hodin ředitelky Zlaty Holušové a členů týmu při debatě na naší facebookové stránce.

Jaký je nový termín festivalu Colours of Ostrava?

Festival se přesouvá na 13. - 16. července 2022, opět středa až sobota v ostravských Dolních Vítkovicích. Ve stejný termín proběhne i další ročník mezinárodního fóra Meltingpot, které se koná po boku festivalu v jeho areálu.     

Nerozhodli jste se příliš brzy? Co když se ještě situace zlepší a kulturní akce v létě budou moci proběhnout?

Je nám jasné, že další přesun festivalu o rok je pro vás zklamáním. A věřte, že pro nás také. Celý rok jsme věřili a doufali. Bohužel se ale tak rozsáhlý festival jako ten náš nedá v nejvyšší kvalitě připravit za pár měsíců. Nyní jsme se dostali do nejzazšího okamžiku, kdy se musíme rozhodnout. Bohužel přetrvávající špatná situace s pandemií koronaviru, současná nejistota a neexistující výhled na letní měsíce ohledně budoucích opatření nám nedává jinou možnost než festival opět přesunout.
 
Proč jste nezvolili přesun na září letošního roku, kdy se možná kulturní akce již budou moci konat?

Bohužel v září, nebo v jiném než původním červencovém termínu, bychom nebyli schopni zajistit stejné zahraniční hvězdy, které jsme vám před rokem slíbili. A celkově bychom nebyli schopni zaručit takovou úroveň programu, na jaký jste zvyklí.

Když se 19. ročník přesouvá již podruhé, jaký program budete domlouvat na rok 2022? 

Budeme se snažit přesunout hlavní headlinery i většinu zahraničních kapel opět na další rok. Jsme velmi zavázáni vám všem, kdo jste si na tento program zakoupili vstupenky a necháváte si je i na další rok. Nechceme zklamat vaši důvěru. Navíc i po roce je tento program dle našeho názoru prostě skvělý - plný zajímavých jmen, která nabídnou nezapomenutelné koncerty. A byla by obrovská škoda, kdybychom o ta vystoupení přišli. Samozřejmě výsledná podoba line-upu bude záviset na jednáních s managementy a na konkrétních plánech umělců na příští rok. Zatím ale máme od zástupců kapel velmi příznivé ohlasy, pořád jsme v tom spolu, a tak věříme, že si budeme vycházet vstříc. Průběžně vás budeme informovat.

Nepřemýšleli jste třeba o čistě českém festivalu, pokud by zahraniční kapely nemohly přijet?

Platí to stejné, co před rokem - bez zahraničních kapel by to prostě nebyly Colours.

Co nyní mohu udělat se vstupenkami na letošní rok?

Vstupenky na loňský či letošní rok zůstávají v platnosti na rok 2022. Není nutné je jakkoliv měnit nebo aktualizovat. A budeme si toho nesmírně vážit, pokud si je ponecháte i další rok, nebudete je chtít vrátit a tím náš festival, jeho myšlenku a konání s tak rozsáhlým a kvalitním čtyřdenním programem příští rok podpoříte. Samozřejmě, pokud z existenčních či jiných vážných důvodů potřebujete vstupenku vrátit, pište nám od 7. dubna 2021 do 30. června 2021 na informace@colours.cz, budeme se snažit najít rychlé individuální řešení. Zde jsme také připraveni odpovídat na vaše otázky, neobracejte se, prosím, ohledně vstupenek na jednotlivé předprodejní sítě. 

Co jednodenní vstupenky?

Prosíme vás, abyste si jednodenní vstupenky zatím také ponechali na příští rok, minimálně do doby, než budeme vědět program jednotlivých festivalových dnů. Budeme se ho snažit vám co nejdříve sdělit.

Co dětské vstupenky pro děti nad 140 cm do dovršení 15 let věku?

I tyto vstupenky zůstávají v platnosti na rok 2022. Pokud má vaše dítě zakoupenou dětskou vstupenku na ročník 2020 a do termínu festivalu v roce 2022 překročí věk 15 let, dostane se i příští rok na festival s touto vstupenkou (jako určující budeme brát věk v roce 2019 nebo 2020, kdy byla vstupenka zakoupena).

Jak se vstupenkami do stanových městeček?

Vše zůstává v platnosti na rok 2022, bude ale možné tyto vstupenky vrátit. Napište nám na: informace@colours.cz

Kdy začne předprodej na rok 2022 a za jakou cenu?

Předprodej na rok Colours of Ostrava 2022 brzy spustíme v našem e-shopu na www.colours.cz, cena čtyřdenní vstupenky bude 2 990 Kč, tj. cena poslední předprodejní vlny, za kterou jsme přestali prodávat vstupenky na loňský a letošní ročník. 

Jaký ekonomický důsledek bude mít opětovný přesun festivalu?

Přesun festivalu se již podruhé negativně dotkne více než 6 000 pracujících během festivalu, více než 450 dodavatelů z Ostravska a celé České republiky a například téměř 250 stánkařů. 

Budete připravovat na léto něco místo Colours of Ostrava?

Určitě ano. Přesnou formu a podobu budeme vymýšlet v následujících dnech. Vše bude také záležet, jaká opatření budou v létě platit, tj. co bude možné uspořádat a co ne. Než bude jasno ohledně léta, neodmlčíme se, zůstaneme s vámi v kontaktu na sociálních sítích - máme v jednání odvysílání dalších koncertů z předchozích ročníků Colours of Ostrava a budeme uvádět debaty a podcasty připravované mezinárodním fórem Meltingpot. 

Mohu nějak podpořit Colours of Ostrava? 

Podpořit nás můžete těmito způsoby, děkujeme:

  • tím, že si ponecháte svoji současnou vstupenku i na rok 2022
  • můžete si také zakoupit sběratelskou pásku na ruku Colours of Ostrava 2020: Festival, který svět neviděl zde
  • tím, že si koupíte něco z našeho festivalového merchandisingu, který je vyroben z organických materiálů ve spolupráci s lokálními dodavateli. K dostání zde 
  • pokud byste nemohli v roce 2022 využít svoji vstupenku a chtěli byste nás zároveň podpořit tím, že ji neprodáte nebo nedarujete, obraťte se prosím na informace@colours.cz. Domluvíme s vámi postup, který nám umožní uvolnit kapacitu festivalu pro další nové návštěvníky.