Osobní vzkaz od Zlaty Holušové. Odpovědi na otázky, které vás zajímají

Organizační 27.03.2020

Koronavirus a festival. Myslíme na vás a děkujeme za veškerou vaši podporu. Přečtěte si osobní zprávu od naší ředitelky Zlaty Holušové a odpovědi na otázky, které nám v této složité situaci nejčastěji kladete.

Milí přátelé,

v současné náročné době na vás myslím o to více – buďte zdraví, optimistické mysli a nenechte se virem zastrašit. Určitě nad ním zvítězíme – dříve či později – díky tomu, že budeme aktivní, pozitivní, budeme držet při sobě, pomáhat si, chválit se a samozřejmě také dodržovat všechny hygienické zásady. Myslím také na všechny zdravotníky, policisty, záchranáře a další, kteří se na vítězství podílejí v předních liniích. 
S úctou jim za to děkuji! 

Držme si všichni palce a zůstaňme zdraví, protože zdraví nás všech je v tuto chvíli nejdůležitější. Pevně věřím, že se situace díky všem opatřením a našemu respektu vůči nim a také s nastávajícím příchodem slunce a léta zlepší.

Děkuji za trvalou podporu vám, našim fanouškům, našim partnerům a všem, kteří s námi spolupracují, včetně mého týmu. 

Vaše Zlata

Odpovědi na otázky, které vás zajímají:

Uskuteční se v červenci Colours of Ostrava 2020?

Nikdo neví, co bude za čtyři měsíce, když se situace hodinu od hodiny a den ode dne mění a je takřka nemožné předvídat, jakým směrem se ubere. Ale pevně věříme, že stále máme naději. V tuto chvíli není nikdo schopen říci, jaká bude situace v červenci. 

Naše přípravy pokračují. Do poslední chvíle se budeme snažit festival zrealizovat a přinést vám program, který jsme oznámili. Jsme neustále v kontaktu s manažery kapel, s dodavateli, pravidelně se on-line scházíme s celým týmem a bedlivě sledujeme vývoj událostí doma i ve světě. Zatím většina velkých evropských festivalů rozhodnutí o konání odkládá a drží termín. 

Pokud se ale začnou festivaly s ohledem na vývoj, doporučení, či přímo nařízení úřadů rušit, výrazně to ovlivní dění na hudební scéně a turné hudebníků. S pochopitelnými následky i pro Colours. Vše se bude odvíjet od vývoje pandemie a reakcí jednotlivých evropských zemí. 

Zásadní je pro nás zdraví a bezpečnost festivalových návštěvníků, a proto i my vás žádáme, abyste měli ještě chvíli strpení. V současnosti je příliš brzy na to, abychom vám sdělili konečné rozhodnutí o konání Colours v daném termínu. 

Budeme vás ale v nejbližší možné době informovat. 

Kdy se definitivně dozvíme, zda budou či nebudou letošní Colours of Ostrava? 

Přesný termín tohoto rozhodnutí zatím říct nedokážeme, ale jasno chceme mít do 1. května. Vše bude záležet na vývoji rozhodnutí české vlády o povolení akcí velkého rozsahu a otevření či uzavření státních hranic. 

Pokud by se letos Colours of Ostrava nemohly uskutečnit, co plánujete? 

V tomto případě bychom uvažovali o přesunutí letošního 19. ročníku na 14. - 17. července 2021, opět od středy do soboty.

Byl by v případě přesunu na rok 2021 stejný program?

Snažili bychom se o to ze všech sil, nicméně bychom to nemohli zaručit. Vše by se odvíjelo od jednání s umělci, agenty a celkové situace ve světě. 

Máme si za této situace kupovat vstupenky na Colours of Ostrava 2020?

Rozhodnutí záleží samozřejmě na vás, určitě by to byla pro nás velká podpora, kdybyste se pro koupi rozhodli. 

Pokud by byly letošní Colours přesunuty na další rok, co by nastalo se vstupenkami? 

V případě přesunu bychom ihned vydali přesné instrukce. V zásadě by vstupenky na letošní rok zůstaly v platnosti i na rok 2021. A nesmírně bychom si vážili toho, kdybyste tuto možnost využili – vstupenky si ponechali, a tím náš festival, jeho myšlenku a jeho konání podpořili. Určitě byste ale také mohli zažádat o vrácení vstupenek a dostali byste zpět zaplacené vstupné.  

Jak můžeme festivalu vyjádřit podporu?

Pokud byste se v případě přesunu na další rok rozhodli ponechat si vstupenky, vyjádřili byste tím Colours nejvyšší míru solidarity, které si budeme nesmírně vážit. Připravujeme pro vás také novou kolekci merchandisingu, která bude brzy k dispozici, a i tímto nákupem nás podpoříte. 

Je festival pojištěný proti zrušení z důvodu epidemie?

Bohužel takový typ pojištění v současnosti u nás či v Evropě neexistuje. Festival by se v případě přesunu finančním ztrátám určitě nevyhnul. 

Zrušili už někteří z oznámených umělců své vystoupení na Colours?

Dosud ne, ale také oni sledují situaci a budou se muset řídit postupy vlád svých zemí a doporučení mezinárodních zdravotních organizací. Ani pro hudebníky není současná situace lehká a z jejich vyjádření víme, že udělají maximum, aby dostáli svým závazkům vůči návštěvníkům koncertů a festivalů.