Nová jména z Izraele, Tuniska, Polska, Mexika i Velké Británie

Oznámení nových účinkujících 23.11.2022

Tom Grennan, The Comet is Coming, Son Rompe Pera, Hania Rani, Imed Alibi & Khalil EPI a Garden City Movement posilují program Colours of Ostrava 2023!

The Comet is Coming (Velká Británie)
„Zníme jako naléhavý alarm, se vzdorem čelíme našim obavám a hrajeme jako by měl nastat soudný den," uvažují o sobě saxofonista King Shabaka Hutchings, hráč na syntezátory Dan Leavers aka Danalogue a bubeník Max Hallett aka Betamax. Svůj hybrid jazzu, psychedelického rocku, improvizace a elektroniky s výraznou infúzí tanečních beatů pak vnímají jako prastarou technologii s mocí ovlivňovat mysl a měnit vnímání reality. 

Son Rompe Pera (Mexiko)
Marimba-cumbia-punk-garage-rockabilly z Mexico City. Vysokoenergetická hudba odehraná způsobem, jako by to mělo být naposled, která je bez přehánění schopná uvést davy do stavu tanečního šílenství. Potvrzeno z mnoha světových festivalů, kde bratři Kacho, Kilos a Mongo Gama za doprovodu dvou kamarádů uvedli nekompromisně do praxe heslo: Cumbie je nový punk.

Tom Grennan (Velká Británie)
Zpěvák s nezapomenutelným hlasem, podmanivými melodiemi a upřímnými texty. Má hlas, že na něho nezapomenete, a sílu jeho skladbám dodávají vedle pořádné dávky popu také soul, s gospelem a nevšedně uchopený hip hop.

Hania Rani (Polsko)
Okouzlující klavírní hudba uklidňující svou krásou, která vás pohltí a vy nevíte proč. Klavíristka, skladatelka a zpěvačka jako jedna z mála žen září na scéně neoklasiky – fenoménu současnosti propojující klasickou hudbu s jemnou elektronikou, minimalismem, ambientem a tepem moderní doby. 

Imed Alibi & Khalil EPI (Tunisko)
Tuniská elektronická hudba - zvukově drtivá, jako sopka vybuchující. Vítejte ve světě Frigya - starobylém tuniském názvu pro africký kontinent, z jehož berberských tradic světově proslulý perkusista Imed Alibi s producentem Khalilem Hentatim čerpají. Spolu vymysleli fascinující koncept postavený na souběhu tradičních perkusí s elektronikou. Do hyperenergické taneční rytmické masy pak vložili samply kvílejících muezzínů, mečení dud mizwadi, rákosové flétny a frenetické bubnování na darbouku. Na tuhle jízdu budete ještě hodně dlouho vzpomínat.

Garden City Movement (Izrael)
Elektropopové trio z Tel Avivu s těžko zařaditelnou směsí experimentálního house, art-popu, tanečního funky a soulu.