Klavírista Joep Beving a violoncellista Maarten Vos se v říjnu představí v pražském Rudolfinu

Samostatné koncerty

Team Colours of Ostrava organizuje další soloshow, a to 28. října v pražském Rudolfinu. Tentokrát se bude jednat o pozoruhodnou hudební spolupráci a instrumentální, melodicky ambientní počin, vycházející z myšlenek o současném světě.

Spřátelené hudební duo - Joep Beving a Maarten Vos - nahrálo první společné album Vision of Contentment, které vyjde 19. července 2024 u vydavatelství LEITER Nilse Frahma. Album bylo nahráno na několika místech, například na vesnici nedaleko nizozemské provincie Utrecht nebo v Bevingově amsterdamském studiu a ve Vosově studiu Funkhaus.

Deska, jejíž český překlad názvu zní „Vize spokojenosti“, může na některé působit lehce znepokojivým dojmem. Sám Vos označil strašidelné zvuky, které se na albu objevují, za „zvukovou krajinu, která vybízí k imaginativnímu zkoumání“. Obecně pak z této rozporuplné hudební spolupráce vzešlo něco, co pianista nazval jako „nalezení útěchy v přijetí nevyhnutelného“, což rezonuje s aktuálním rozpoložením ve světové společnosti. Deska je také osobní poctou producentovi a příteli Marku Brounenovi. 

Hudební pojítka alba Vision of Contentment se nesou v duchu hlubokých existenciálních myšlenek a také minimalismu, který vzdáleně může připomínat ambientního mága Briana Ena. Vize spokojenosti je katarzní, duchovně probouzející se album plné lásky.

Album Vision of Contentment obsahuje osm zbrusu nových skladeb a bude k dispozici na vinylu i prostřednictvím všech digitálních platforem. Předchází mu singl 02:07, který vyšel 31. května 2024.

Vstupenky na jeijch pražský koncert je možné zakoupit ode dneška přes prodejní platformu GoOut.

 

Nenechte si ujít
Colours of Ostrava 2024

Koupit vstupenku