Hiromi přijede se smyčcovým kvartetem

Oznámení nových účinkujících 21.10.2021

Máme velkou radost, že geniální japonská jazzová klavíristka Hiromi přijede na Colours of Ostrava 2022 se smyčcovým kvartetem. Představí u nás naživo nové album Silver Lining Suite, které stírá hranice mezi jazzem a klasikou.

Nucené izolaci od svého nejvnímavějšího spoluhráče – publika – čelila Hiromi během pandemie nejprve sérií sólových koncertů streamovaných ze slavného tokijského koncertního klubu Blue Note. Napodruhé už nechtěla zůstat na pódium sama, takže požádala houslistu Tatsuo Nishieho, sólistu New Japan Philharmonic, o sestavení smyčcového kvarteta, ochotného setřít s ní s energií rockerů hranice mezi klasikou a jazzem. Dechberoucí sepjetí filharmoniků s vášnivě neudržitelnou Hiromi pak explodovalo do podoby nového alba Silver Lining Suite a rozhodnutí vyjet v této sestavě na světové turné.

Myslím si, že jsou pouze dva hudební žánry: ten, který mě chytne u srdce a ten, který ne. Takže mi vlastně nevadí, do jaké škatulky bude toto album zařazeno. Prostě hraji hudbu, která je blízká mému srdci,” uvedla Hiromi ke svému prvnímu albu natočenému v rodném Japonsku. A jak hodně ji chybělo koncertování, dokázala na otevíracím ceremoniálu letošních olympiských her v Tokiu, kdy se z jejího mimořádně expresivního klavírního doprovodu tradičního divadla kabuki stal doslova internetový virál.