Faada Freddy ze Senegalu - pouze hlas a tělo

Oznámení nových účinkujících 2. 1. 2017

Hlas a tělo, víc ke své fascinující hudbě bývalý člen slavného hip hopového tria Daara J nepotřebuje. S pětičlennou francouzskou a cappella vokální skupinou senegalský zpěvák předvádí hudební show, jakou jste pravděpodobně ještě neviděli a pro kterou marně hledáte slova přirovnání.

Faada Freddy se na pár let ztratil z povědomí, aby se v roce 2015 triumfálně vrátil s nádherným albem Gospel Journey, směsí gospelu, soulu, jazzu, reggae, popu a hip hopu, natočeném pouze s úžasnými hlasy, beatboxerem a perkusistou, “bubnujícím” na ozvučenou hruď. 

Ke tvořivosti nepotřebujete nutně peníze. Hudba může být dostupná pro každého. Stačí vám hlas a tělo,” tvrdí Faada a myslí na jednoduchost, stále vzácnější poklad v dnešním přetechnizovaném světě, oslňujícím explodujícím světlem, bránícím nám prý dobře vidět to nejbližší - sama sebe.

Bezprostřednímu kouzlu a umění odredovaného dandyho s chaplinovskou buřinkou na hlavě propadla celá Franice: několikrát vyprodal pařížskou halu Zénith, pokořil Olympii a získal nominaci na nejvyšší francouzskou hudební cenu Victoires de la Musique. Na podzim pochopitelně strhnul i delegáty veletrhu Womex.