Colours of Ostrava se přesouvají na červenec 2022, vstupenky zůstávají v platnosti

Organizační 31.03.2021

Nový termín je 13. - 16. července 2022. Zůstaňte s námi. Děkujeme!

Naši milí,

tohle je pro nás jeden z nejtěžších okamžiků v historii Colours. Celý rok jsme festival plánovali a připravovali. Zkrátka doufali. Situace s pandemií koronaviru se ale nelepší, a tak nám nezbývá nic jiného než psát tyhle smutné řádky znovu. Velmi nás to mrzí, ale jsme nuceni letošní ročník festivalu Colours of Ostrava přesunout na další rok. Tedy na 13. - 16. července 2022, opět středa - sobota.

Opravdu jsme věřili. Společně s dalšími pořadateli u nás či v Evropě jsme pracovali na opatřeních, která by pořádání velkých kulturních akcí v létě umožnila. Protože se ale tak rozsáhlý festival jako ten náš nedá v nejvyšší kvalitě připravit za pár měsíců, dostali jsme se v tuto chvíli do nejzazšího momentu a musíme se rozhodnout. Bohužel současná situace s pandemií koronaviru a neexistující výhled na letní měsíce ohledně budoucích opatření nám nedává jinou možnost než festival opět přesunout.

Jsme o rok starší a zkušenější. O rok, který otřásl tím, co jsme považovali za stálé a neměnné. Rok, který nejen téměř vymazal živou hudbu a kulturu z našich životů, ale zásadním způsobem ovlivnil zdraví a životy mnoha lidí, jejich dlouho budované podnikání a vystavil těžké zkoušce nejen zdravotníky či žáky ve školách a jejich rodiče. Rok, který jsme jako festival mohli překonat pouze díky podpoře vás, fanoušků, a našich partnerů. Děkujeme!

V tuto chvíli opět přicházíme s velkou prosbou: podpořte nás tím, že si vstupenku na loňský či letošní rok necháte i na rok příští. Věříme, že naše vstupenka u vás doma na nástěnce či v počítači zůstane jedním ze světel na konci tunelu, na které se můžete těšit. Že společný zážitek z živé hudby a kultury nejen na našem festivalu se stane tím, co nás po tomto temném období spojí. Samozřejmě, pokud z existenčních či jiných vážných důvodů potřebujete vstupenku vrátit, pište nám od 7. dubna 2021 do 30. června 2021 na informace@colours.cz, budeme se snažit najít rychlé individuální řešení.

Nyní úspěšně pracujeme na tom, abychom co nejvíce zahraničních umělců včetně hlavních hvězd opět přesunuli na příští rok. Brzy vám přineseme, jak věříme, příznivé zprávy.

Je nám jasné, že je to již dlouhá doba, co jsme se viděli naživo. Doufáme ale, že to vydržíte ještě jeden rok. Věříme, že o to intenzivnější a lepší zážitek to pro vás i nás bude.

Děkujeme za veškerou podporu a přízeň. Buďte zdraví. Živá hudba a kultura musí přežít!

Zlata Holušová
ředitelka Colours of Ostrava

Základní otázky a odpovědi k přesunu 19. ročníku Colours of Ostrava na rok 2022 najdete zde.