Modest Mouse

Modest Mouse

Spojené státy 13.7.2022 / 20:00 - 21:00
Česká spořitelna stage

Kultovní ikona indie rocku poprvé v České republice. Jedna z nejoriginálnějších a nejpůsobivějších kapel americké post-grungeové scény se v minulosti dotkla vrcholů mainstreamové slávy, ohromila skladbou Float On, získala nominaci na Grammy a přitáhla k sobě armádu věrných fanoušků po celém světě. Nikdy nikam ale nespěchala a v uplynulých třiceti letech vydala pouze šest alb. A teď sedmé - The Golden Casket.

Na fotkách Modest Mouse nevypadají jako někdo, kdo by mohl mladým kázat o životě, natož jim do něho kecat, takže si u nich už máme vystačit jen s opakováním starých úspěšných triků? Pravda, časy kdy chtěl z nebe sestřelit Boha a uviděl UFO, má jedinečnou lyrikou plnou drsnosti, humoru a nihilismu proslulý frontman Isaac Brock asi za sebou. Protože ho teď zajímají rádiové frekvence, WiFi vlny prozařující naše těla a vůbec všechny ty podivné nové technologie, trochu změnil slovník. Pokud jde ale o hudbu, zůstávají Modest Mouse pevně na půdě kytarovými riffy nadupaného indie rocku, i když daleko víc pokukujícího po psychedelii a melodicky rozevlátém popu. Což jim na atraktivitě rozhodně neubírá, spíš naopak.

Přicházejí s něčím novým, možná i nečekaným, zároveň se ale nechtějí zbavit všeho starého. Každopádně - a na to vemte jed – znějí pořád jako kapela, připravená proměnit své nadupané koncerty v nezapomenutelné události.