Malox

Malox

Izrael 16.7.2022 / 23:15 - 00:15
Drive stage

Trio dostatečně bláznivé na to, aby zvládlo extrémní mišmaš polka & pogo & avant & punk & thrash jazz & ska & klezmer. Ani srovnání s metalovou extází Johna Zorna není u saxofonisty a dudáka Eyala Talmudiho přitažená za vlasy. Vyhledávaný hudebník (bývalý člen Balkan Beat Box) se z malíře ranního rozbřesku dokáže proměnit v predátora, žeroucího posluchače za pochodu. Prostírá také pro neméně hladové: bubeníka Roy Chena a bratra Assafa Talmudiho, klávesáka a elektronika, se kterým vede zdaleka klidnější kapelu Oy Division.

Za názvem Malox nehledejte žádné židovské tajemství: totožnost s lékem na žaludek není náhodná, původně se totiž chtěli jmenovat Pálení žáhy, jakoby dopředu předpokládali, že jejich hlučný nářez lidem pocuchá žaludky. „Koncerty Maloxu jsou tak trochu jako léčebný šamanský rituál. Jestliže se jím necháte unést, vezme vás daleko,” tvrdí Eyal.

Když vydali druhé album Polka For Punks, dostalo se jim pochopitelné reakce: Never mind the bollocks, here’s Malox. Co přijde po letošním živáku z krakovského klubu Shit to Gold ale odhadnout nedokážeme. 

Za podpory: