Gioli & Assia

Gioli & Assia

Itálie 14.7.2022 / 23:00 - 00:00
glo™ stage

První dámy italského electra. Seklo by jim to na obálce Vogue! Ony samy by si ale nakonec zvolily DJský pult v srdci aktivního vulkánu. Gioli & Assia, dvě renesanční ženy z Itálie. Skladatelky, producentky, zakladatelky labelu Diesis Records. Multiinstrumentalistky, které mají tu moc spojit strhující klubové techno a afro house do jedné velké electro-popové krásy, která opovrhuje pojmem “konec”.

Mají za sebou dvě hitová alba Istantanee a Night Experience. Zatímco producentka Giorgia “Gioli” Lipari hraje na piano, cello, bicí nebo handpan, umělkyně a fotografka Assia Nania se soustředí na zpěv i kytarové vazby. Jejich skladby se valí vpřed jako nevyzpytatelné příběhy plné žánrových smyků i přirozených odboček, poznávacím znamením jsou velmi často i gradující finále, která jsou mnohdy jako ohňostroje hudebních vlivů a energií. 

Jejich kariéru nastartovaly v roce 2017 singly Stay Closer, Endless nebo Paradise to Share. S debutovou deskou stihly zazářit na TimeOut72 neboli velkolepém hudebním festivalu v Indii. Díky masivnímu úspěchu singlu Something Special si také vysloužily pozvání do legendárního největšího klubu na světě - Privilege na Ibize. 

A aby ty vrcholy nebyly náhodou příliš malé, v květnu 2019 na svém YouTube kanále spustily první epizodu live streamu #DiesisLive zachycující jejich show na sopečném ostrovu v Sicílii. Video ze stěny aktivního vulkánu, které má v sobě ten pravý italský módní šmrnc, si od té doby pustilo víc než deset milionů tance chtivých duší. Letos se všechny sletí na Colours.