Cirk La Putyka: Runners

Cirk La Putyka: Runners

14.7.2022 / 12:00 - 13:30
Vítkovice Gong stage

Žijeme v době, ve které musí být všechno hned hotové, rychle prožité a okamžitě zhodnocené

Pokud si nechcete nechat ujít Cirk La Putyka v krásném prostředí Multifunkční auly Gong (Vítkovice Gong stage), využijte možnost si pořídit předem či na místě místenku, která vám možnost návštěvy zaručí. Předprodej místenek na divadla probíhá v síti GoOut. Cena místenky: 150 Kč.

Pohybově-novocirkusové představení s výjimečným mezinárodním obsazením ve společné režii Rosti Nováka a Víta Neznala a s unikátní scénografií tvořenou obrovským běhacím pásem, který byl vyroben na míru ve Velké Británii.

V inscenaci se setkávají americký akrobat a dlouholetý člen Cirku La Putyka Ethan Law, vítěz České taneční platformy 2019 Viktor Černický, Tina Afiyan Breiová, která spolupracovala se světoznámými režiséry (Roberto Olivan, Thomas Ryckewaert), a objev současné české taneční scény Sabina Bočková, nedávno nominovaná do úzkého výběru prestižního festivalu Aerowaves. Živý hudební doprovod obstarávají Veronika Linhartová a Jan Čtvrtník.

Snažíme se všechno stihnout a to, co jsme nestihli, dohonit. Nestačí být dobří, zítra musíme být lepší. Chceme jít s dobou, ale ta nás už dávno předběhla. Nemůžeme se zastavit, nemůžeme spát, nemůžeme si sednout a vypít si v klidu šálek kávy a přečíst si od začátku do konce alespoň jeden článek (už teď je pro vás tahle věta dlouhá, přiznejte se). Musíme běžet, protože nemáme čas. Nemáme čas, protože ten pořád běží. A získat ho je běh na dlouhou trať. Běh, při kterém se vyplavují do těla endorfiny, takže tenhle styl života milujeme. Natolik, že i když pandemie dokázala čas zpomalit, běžců přibývá. 

Tvůrci
Režie, koncept: Rostislav Novák ml., Vít Neznal 
Choreografie: Dora Sulženko Hoštová 
Dramaturgie: Petr Erbes, Viktor Černický 
Scénografie: Pavla Kamanová 
Kostýmy: NoN Grata, Mikuláš Brukner 
Hudba: Jan Čtvrtník, Veronika Linhartová 
Světelný design: Jiří (Zewll) Maleňák 
Sound Design: Jan Středa 
Fyzioterapeutická spolupráce: Kateřina Mikynová 
Běžecký kouč: Ian Adensam 
Produkce: David Ostružár 
Producent: Cirk La Putyka 
Foto: Jiří Šeda, Lukáš Bíba 
Technická spolupráce: Daniel Hajtl, Oldřich Procházka 
Video: Jakub Jelen 
Grafický design: Adam Willant