Bakermat

Bakermat

Nizozemsko 14.7.2022 / 21:30 - 22:30
glo™ stage

Jmenuje se Lodewijk Fluttert, ale všichni ho znáte pod pseudonymem Bakermat. Osmadvacetiletý DJ, který svůj rodný Amsterdam proměnil v kolébku dance music. Přesvědčivou silou hudebního víru vtahuje a míchá nejrůznější žánry a vlivy, ať už je to klasika, deep house, jazz nebo funk a blues. Jeho výtvory nakonec spojuje jedno jediné: pocit ultimátního štěstí.

Nekonečné hudební universum začal objevovat už jako dítě, jeho maminka zářila coby operní diva, táta zase hýřil jako horlivý fanoušek soulu a jazzu. Na tyto své kořeny Bakermat nikdy nezapomněl, jejich kruciální vliv bude v jeho hudbě patrný pravděpodobně už navždy. 

Průlomovým se pro něho stal rok 2012. Hitparády tehdy atakoval jeho debutový singl One Day (Vandaag). Od té doby se před jeho DJ pultem rozrůstá věrná fanouškovská základna, z velké části složená z mladých posluchaček a posluchačů, jimž nestačí surfovat pouze na mainstreamových či undergroundových vlnách. 

Projevuje se jako ultra-schopný DJ, producent a organizátor. S projektem Bakermat presents The Circus expandoval do Londýna, New Yorku, Paříže nebo Rio de Janeira, stejně tak patří mezi pravidelné hráče na Tomorrowlandu nebo Airbeat One Festivalu. V roce 2018 řekl STOP a vzal si bezmála půlroční pauzu od živého vystupování. Důvod? Nikoliv únava, spánek na vavřínech nebo plachtění na tsunami zlata, naopak velmi přísná koncentrace na osobité experimenty s novými možnostmi hudby a technologií. Výsledky jsou a budou slyšet, jeho taneční cirkus na Colours 2020 nemůžete minout.