Anna RF

Anna RF

Izrael 16.7.2022 / 14:30 - 15:30
Česká spořitelna stage

Pozitivně naladěné elektro-trad reggae. Arabsko-hebrejským názvem I know/a I don’t know dává trio z izraelské pouště na vědomí, jak nerozhodné je, pokud jde o zeměpisné a jakékoliv usazení jeho hudby. Jestli dát přednost Západu, Východu, tradičním nástrojům nebo elektronice a rozjímání před tanečním popreggae.

Cestují po světě a na různých místech společně natáčejí skladby a ke spolupráci zvou hudebníky a zpěváky z jiných kultur, třeba skvělé britsko-americké ženské duo Farafi. „Jeden z nejkrásnějších důkazů, že lidé po celém světě jsou si podobní, se nachází v hudbě. Když hrajete s dalšími hudebníky ze všech koutů zeměkoule, pochopíte, že pocelé planetě mají lidé ty samé pocity z hudby, navíc najdete podobnost v hudebních stupnicích. Nenacházíme nic pravdivého v hranicích a v dalších smyšlených ideách rozdělení. Užíváme si krásu každého člověka a nacházíme inspiraci v každé kultuře a v každém místě. Naše hudba je založena na tomto názoru, proto je pozitivní a otevřená,“ uvádějí hráč na kamanche a elektro saz Roy Smila, baskytarista Or Raveh a zpěvák a kytarista Ofir J.Rock .

Putování Anna RF s nabídkou pozitivně naladěné elektro-trad reggae hudby zatím vyvrcholilo setkáním s papežem Františkem, který Ofirovina otázku ohledně překonání náboženských rozdílů odpověděl radou: „Bible začíná zločinem zrozeným ze závisti a žárlivosti, sklonem k rozdělování. Takže když vás někdo provokuje, neměli byste nikdy reagovat. Je lepší vypadat jako blázen, než reagovat na provokaci.” 

Za podpory: