Alexandr Kliment, Eva Samková: Čekáme na hvězdy

Alexandr Kliment, Eva Samková: Čekáme na hvězdy

16.7.2022 / 13:45 - 14:45
Europe stage

Chléb a hry je staré římské pravidlo, které dovedlo císaře ke spokojené společnosti. I my Češi jsme pyšní, když vidíme naše reprezentanty vítězit v mezinárodních soutěžích a přebírat medaile za doprovodu státní hymny. Jak to vypadá se sportovním talentem v Česku? Co můžeme udělat proto, abychom slavili ještě více úspěchů než dosud? Čekáme, až doroste další generace? Bude lepší než ta současná? Čekáme na hvězdy?

Eva Samková je olympijská medailistka a mistryně světa ve snowboardcrossu.

Má doma zlato ze Zimních olympijských her 2014 v Soči a bronz z následujících ZOH v Pchjongčchangu. Na X Games v Aspenu získala dvakrát druhé místo. V roce 2019 získala vytoužené zlato na světovém šampionátu. V sezonách 2016/2017, 2018/2019 a 2020/2021 vyhrála celkové hodnocení snowboardcrossu v rámci Světového poháru.

Alexandr Kliment. Dlouhá léta se pohybuje v oblasti sportu. V letech 2009 až 2015, tedy v období olympijských her ve Vancouveru, Londýně a Soči, působil jako ředitel komunikace Českého olympijského výboru. Zodpovídal i za komunikaci dalších projektů ČOV včetně kampaně Česko sportuje. Podílel se na založení České olympijské nadace. Byl také ředitelem aktivační agentury Concept One, kde se soustředil především na sportovní PR. Dříve působil jako tiskový mluvčí ve fotbalové Slavii. Momentálně pracuje jako komunikační konzultant.