Aleš Urbanczik: Tělo, pohyb, gravitace - strukturální integrace (rolfing)

Aleš Urbanczik: Tělo, pohyb, gravitace - strukturální integrace (rolfing)

16.7.2022 / 15:45 - 16:45
Good Life stage

Strukturální integrace je vědecky ověřený systém změny struktury těla a výchovy jeho používání, jehož smyslem je přivést tělo do přirozené rovnováhy a souladu s gravitačním polem, které je nesporně nejsilnějším fyzikálním vlivem v životě každého člověka. Metodu SI vyvinula Dr. Ida P. Rolfová, proto je tento systém tělesné manipulace znám také pod názvem „Rolfing“. Jedním z jeho příznivců a dlouholetých učitelů je Aleš Urbanczik, který mimo jiné učí i jógu a pořádá workshopy anatomie pro lektory různých pohybových technik. Pokud Rolfing neznáte, možná díky Alešovi zjistíte, že je právě pro vás tím pravým ořechovým.

Aleš Urbanczik, učitel Strukturální integrace. Už pětadvacet let cvičí a vyučuje Hatha Yogu. Je zakladatelem European Guild for Structural Integration.

Aleš Urbanczik se narodil v Praze. Žil v Československu, Anglii, Německu, Švýcarsku, Kalifornii a v současné době žije opět ve Švýcarsku. Pracoval jako profesionální herec v mnoha divadlech v Evropě a byl zodpovědný za tělesnou výchovu svých kolegů, posléze prošel školením strukturální integrace od Petera Melchiora a Emmetta Hutchinse, kteří byli prvními studenty Idy Rolfové.

Aleš pravidelně pořádá workshopy anatomie jak pro učitele jógy, tak individuálně pro zainteresované skupiny terapeutů, tanečníků a dalších lidí se zájmem o pohyb. Pracuje s principy doktorky Rolf v tradičních ásanách a postupně vyvinul jedinečný styl výuky a nazval jej „RolfYoga“.

Jeho duchovním základem je Zen Buddhismus. Byl vysvěcen jako Zen-Boddhisatva ve francouzském zenovém chrámu La Gendronnière.