Andels

Andels

Česká republika 14.7.2016 / 19:15 - 20:00
Electronic stage

Pod pseudonymen Andels se skrývá ostravský rodák Lukáš Puška, který se elektronické hudbě věnuje již od svých třinácti let.

Jeho počátky jsou zaznamenány hlavně v internetovém archivu, kde lze nalézt již zaniklý server Fruitywebz, kde se sdružovali amatérští hudebníci a nerdi, kteří si navzájem hodnotili skladby. Jeho první skladby se nesly především v duchu drum and bassu s výrazným důrazem na melodickou stránku, čímž se dostal do povědomí právě pro svou zdánlivou nekombinovatelnost, která ho však nakonec dostala až na první pražské vystoupení v rámci festivalu Electronic Beats v roce 2008, kde mimochodem také vystupovali Underworld.

Po roce 2008 však přišel útlum a Lukáš začal hlouběji objevovat vody elektronické hudby. Zaujaly ho především umělci jako Clark či Hudson Mohawke z vydavatelství Warp Records, jež se stal jeho inspirativním zdrojem a po experimentech s dubstepem, minimal technem a IDM nakonec vykrystalizovaly skladby inspirované funkem, diskem, jazzem, housem, technem a ravem, které tak nejlépe popisují jeho současnou tvorbu.
 
Od roku 2014 je součásti brněnské dj platformy Kosmospiel, která pravidelně pořádá klubové akce. Na Colours se tak představí se svým house DJ setem.

Releasy:
2007 – 2011 Biobull Records (již neexistuje) především Drum and Bass ale i Babel LP
2009 – Esprit Records - Dubstep
2011 – Russian Techno Records – Monster Fra Norge EP
2014 – Nang Records, Yes Mate Records – Space disco, Breakbeat
2015 – Kiosek records – Breakbeat
2015 – současnost – vlastní label Dobře Jak Cyp Records (bandcamp) vydávám si sám