Areál

Velký svět techniky

256 interaktivních exponátů. Zábava pro celou rodinu

Na ploše 14 000 metrů čtverečních Velký svět techniky nabízí návštěvníkům čtyři světy s trvalými expozicemi a jeden svět určený pro výstavy dočasné.

Informace z roku 2016, pro rok 2017 bude aktualizováno:

SVĚT TECHNIKY – ZÁBAVA PRO CELOU RODINU: HLAVNÍ PROGRAM A NABÍDKA PO DOBU FESTIVALU:

1. VSTUP DĚTÍ ZDARMA v rámci konání festivalu Colours of Ostrava do unikátního interaktivního centra SVĚT TECHNIKY (do 15 let (140 cm) pouze v doprovodu dospělé osoby).

2. SVĚT TECHNIKY je součástí dětského programu ČEZ Family Park - Říše divů. Nejmenší návštěvníci (děti do 6 let) mohou navštívit náš Dětský Svět určený těm nejmenším – sbírejte body s pohádkovými postavičkami a soutěžte o zajímavé ceny. 

3. ZÁBAVA TAKÉ PRO DOSPĚLÉ - Science stage ve foyer Světa techniky a v amfiteátru před objektem – zdarma pro všechny návštěvníky festivalu. Nečekejte žádné obsáhlé přednášky. Vybereme to NEJ z našich show, aby návštěvní odcházel nejen udiven, ale hlavně obohacen a spokojen. To, co budeme provádět například s tekutým dusíkem, nebo čerstvým vodíkem vám doslova vezme dech. Odpálíme rakety, budou šlehat různobarevné ohně, výbuchy až vám zalehne v uších, to vše a za doprovodu odborného výkladu našich nejlepších vědeckých performerů.

4. SOUTĚŽNÍ SCIENCE POINTS v rámci areálu festivalu – stanoviště po areálu se zábavnými pokusy a úkoly – přijďte se pobavit a zasoutěžit si zároveň, čekají vás lákavé ceny.

V areálu naleznete čtyři soutěžní stanoviště s tématikou: 

  • Gyroskop
  • Pokusy s ohněm (zapalování lidí)
  • Pokusy se suchým ledem (kouřové efekty)
  • Pokusy s hlavolamy

5. SPECIÁLNÍ NABÍDKA PRO NÁVŠTĚVNÍKY diskuzní scény Meltingpot -  úterý a středa (12. - 13.7.) = pro návštěvníky festivalu zajistíme po dobu této scény hlídaní jejich dětí v Dětském světě – pobavte se a nechte své děti poznávat svět kolem sebe formou her a zábavy

OTEVÍRACÍ DOBA PO DOBU FESTIVALU COLOURS OF OSTRAVA:
Čt: 15:00 – 20:00, Pá – Ne: 12:00 – 20:00

CO JE SVĚT TECHNIKY?
Zábavné, interaktivní science centrum skládající se z Malého Světa techniky U6, který umístěn v budově bývalé VI. energetické ústředny v areálu Dolních Vítkovic v Ostravě a kde se odhaluje tajemství technických vynálezů od parního stroje až po současnost. Jeho mladší bráška Velký Svět techniky se nachází vedle pře silnici a zaměřuje se na současné problémy a budoucnost technických vynálezů.

KDE SE NACHÁZÍ?

JAKÝ JINÝ PROGRAM SVĚT TECHNIKY NABÍZÍ?

  • EXPOZICE – Čtyři stálé interaktivní a zábavné expozice zaměřující se na vědu a techniku
  • BOHATÝ DOPROVODNÝ PROGRAM – popularizační workshopy v laboratořích a dílnách
  • 3D KINO – Špičkové 3D kino pro 194 osob promítající zábavné dokumentární filmy
  • DIVADLO VĚDY – Profesor Křemík a jeho banda vědátorů provádí ty nejšílenější pokusy ve 3. patře Velkého Světa techniky.
  • LETNÍ PŘÍMĚSTSKÝ TÁBOR – zábavný, interaktivní, hravý program, letos poprvé i v angličtině. Vždy od pondělí do pátku po celé letní prázdniny
  • Otevírací doba: Ne – Čt 10:00 – 18:00, Pá – So 10:00 – 20:00

Více informací: http://www.stcostrava.cz/